Uživatelské jméno:
Heslo:
Registrovat
Zapomněli jste heslo?
Počasí ve světě
Doporučujeme
Sociální sítě
Návštěvnost

TOPlist

Detail aktuality

Inspirace na zimní dovolenou

Bobové dráhy pro využití vašeho volného času

Doporučijeme všem milovníkům adrenalinových sportů. Jízdy na horské bobové dráze jsou velkým lákadlem pro všechny děti i jejich rodiče. Bobové dráhy nabízí možnost zábavního a sportovního vyžití, nebo jen příjemně stráveného času.

 

Bobová dráha na Dolní Moravě

Skvělá atrakce a adrenalinový zážitek na jedné z nejdelších a profilem nejzajímavějších bobových drah ČR. Svézt se můžete celou zimní sezonu na nejmodernějším typu bezpečné bobové dráhy s množstvím zatáček, 360 stupňovými otočkami a terénními zlomy ve výšce až 6 metrů.
Naplánujte si výlet s dětmi, přáteli či známými a užijte si parádní, více než kilometrovou jízdu.
 

Bobová dráha v Lipně nad Vltavou

Bobová dráha se řadí svoji délkou (1km) i rozmanitostí (21 zatáček, 2 tunely, a terénní zlomy) ke světové špičce. Na start dráhy, který je na kopci nad lipenským jezerem se dostanete pomocí vleku. Dolů jedete nerezovým korytem na speciálních bobech, kde si řídíte rychlost sami. Rodiče s dětmi jezdí již od 3 let, od 8 do 100 let bobujete sami nebo ve dvojici.

 

1. Krkonošská horská bobová dráha - Pec pod Sněžkou

Horská bobová dráha v Peci pod Sněžkou je výjimečná svou atypickou tratí. Tento druh dráhy lze provozovat i když prší, sněží nebo leží na zemi třeba metr sněhu.

Zdejší dráha je dlouhá 900 m z toho je 700 m sjezdu. Na horní stanici Vás dopraví vlek - nebojte žádné nošení bobů nebude. No a pak dolů je to už jen o tom jak se bojíte. V některých místech jedete i 8 metrů nad zemí. Vůz může dosáhnout až 40 km rychlosti. Vozy  jsou dvoumístné, takže nemáte problém se svými dětmi.

 

Alpine Coaster – BOBOVÁ DRÁHA

Je sportovní zařízení pro volný čas.
Vlastní pojezdová dráha se sestává z celkem šesti nerezových rour, které jsou po každých 1,50 m délky spojeny (svařeny) plochým nosníkem z nerezového plechu. Tímto způsobem je vytvořena nosná konstrukce dráhy schopná snést odpovídající zatížení při zajištění naprosto přesné rovnoběžnosti rour. Obě vnější roury o průměru 85 mm a síle stěny 4 mm tvoří vlastní pojezdovou plochu pro nosná pojezdová kola vozů.
Obě střední roury o průměru 48 mm slouží jako vodící prvek a také jako brzdná plocha pro provozní brzdy vozů. Obě vnitřní roury o průměru 35 mm zvyšují bezpečnost jezdců zejména tím, že tvoří kryt plochých nerezových nosníků, které jsou instalovány kolmo ke směru jízdy.
Pro vyrovnání odstředivých sil vozů v zatáčkách pokud možno do kolmice k vlastní dráze je v tomto prostoru vedení trubek uzpůsobeno  a vnější trubky jsou vedeny výše. Vedle horizontálních zatáček je konstrukce Alpine Coaster velmi vhodná i pro využití zatáček vertikálních (tzv. jumps).

 

Zimní dráha u hostince Haagerwirt

Přímo před hostincem a penzionem Haagerhof se v zimě nachází téměř 500 m dlouhá přírodní bobová dráha. Na zvláštních bobech, velké pneumatice, si člověk užije pořádně rychlou jízdu, skidoo Vás vytáhne opět na kopec!

 

Bobová dráha Špindlerův Mlýn

Špindlerovská bobovka byla postavena v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v České republice a patří podle názoru špičkového výrobce unikátní technologie z jeho 330 realizací mezi tři najatraktivnější projekty tohoto druhu na světě! Včetně dopravního zařízení má délku 1.400 m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03 % užije 22 zatáček, 5 jumpů (terénních zlomů) a tři tunely. Opravdu nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny věkové generace, děti od osmi let samostatně, do osmi let v doprovodu rodičů. Díky kvalitnímu osvětlení může být v provozu i po setmění.

 

Bobová dráha Krkonoše: Berta, Mladé Buky

V areálu Skiparku Mladé Buky byla na podzim 2011 otevřena bobová dráha Berta, bobovka typu Alpine Coaster. Její výhodou je, že umožňuje celoroční provoz a provoz za nepříznivých podmínek; nevadí jí sněžení ani sněhová pokrývka, déšť, vítr atd. Bob je totiž konstruován tak, že nemůže opustit dráhu a každý jezdec je připoután vlastním bezpečnostním pásem. Vůz přitom může dosáhnout rychlosti přes 40km / hod. Regulace rychlosti je možná pomocí brzd. Vozy jsou dvoumístné, tudíž není problém svézt děti menší děti.

 

Bobová dráha v Janově nad Nisou

Nová bobová dráha v Janově nad Nisou je skvělou atrakcí a vzrušujícím zážitkem pro aktivní využití volného času pro návštěvníky všech věkových kategorií.

 

Bobová dráha v Kutné Hoře

Bobová dráha je umístěna ve sportovním areálu Klimeška. Dráha je unikátně položena na třech svazích a svou délkou 1565 m je nejdelší v České republice a druhá nejdelší v Evropě, převýšení dráhy je 42 m.

přidáno: 01.02.2014 21:45:23

Zpět na přehled aktualit | Zpět na úvodní stránku

Cool-dovolena.cz | Copyright | Podmínky | Odkazy Realizoval David Musil